Czy bieganie można porównać do marketingu?

Marketing-bieganie

Czy bieganie można porównać do marketingu?

Myślę że tak.

Jeśli zaczynamy biegać to nie biegniemy od razu 40 km, ale robimy przygotowanie, planujemy jakiś krótki dystans w pierwszy dzień 1km przebiegniemy, jakie przygotowanie zrobimy, jaką rozgrzewkę zastosujemy tak samo w marketingu najpierw musimy mieć jakieś podstawy wiedzy, uczymy się na pewno tę wiedzę od razu nie chłoniemy, ale stopniowo uczymy się, później tę wiedzę wdrażamy,robimy, próby coś nam wychodzi coś nie wychodzi.

Tak samo w bieganiu raz przebiegniemy i wszystko jest ok, a jeśli jest dłuższy dystans niestety, ale nie jesteśmy jeszcze dobrze przygotowani musimy jeszcze coś pod szlifować, tak samo jest w marketingu musimy cały czas się uczyć, obserwować naszą konkurencję i dążyć, abyśmy byli lepsi nawet o jeden malutki kroczek.

Bardzo ważną rzeczą jest zaplanowanie celu i w bieganie i marketingu, jeśli wyznaczysz sobie cel mamy jakieś marzenia to każdy normalny człowiek dąży do tego, żeby to osiągnąć, żeby to mieć, żeby to zdobyć.

Następną ważną rzeczą jest wytrwałość, każdy z nas na początku jak zaczniemy biegać mamy zapał i po kilku dniach nasz zapał maleje brak jest motywacji,wytrwałości tak samo jest w marketingu, gdy nam coś nie wychodzi, czegoś nie wiemy, zniechęcamy się i to jest nasz podstawowy błąd, że zaczynamy negatywnie myśleć, że tego nie da się osiągnąć, nie da się zrobić to nie dla mnie itd….

Przestań tak myśleć, bo jesteś w błędzie .

Pomyśl sobie, że jeśli twój cel który, zaplanowałeś jest dla Ciebie mało atrakcyjny, ale w głębi duszy nie na 100% jesteś gotowy zrezygnować, czyli jest jakaś iskierka nadziei na osiągnięcie wymarzonego celu może warto pomyśleć, że na na końcu tego celu jest przepaść i nad tą przepaścią stoi twoja najbliższa osoba, którą musisz uratować znad przepaści i co wtedy, zrobisz?

Zostawisz to wszystko i odejdziesz?

Czy zaczniesz walczyć do końca?

Następnym ważnym aspektem jest, odpoczynek jeśli czujesz, że jesteś zmęczony, spięty twój umysł nie jest tak wydajne, jak byś sobie tego życzył, zorganizuj sobie chwile relaksu na przykład posłuchaj ulubionej muzyki idź na spacer zobaczysz, że wypoczęty zadowolony, szczęśliwy człowiek może więcej.

Następną ważną rzeczą jest wytrwałość i możliwość wykorzystania pomocnej dłoni (w przypadku biegania jest to trener w przypadku marketingu jest to mentor), która poprowadzi cię poprzez drogę dzięki, której osiągniesz wymarzony cel.

Czy jesteś w takim miejscu, i nie wiesz od czego zacząć?

Pomyśl… jakby to było mieć doradcę u swojego boku, który jest praktykiem i może pokazać Ci jak zbudować swój własny i dochodowy E-Biznes?

Porażka-w-90%-w Marketingu-Sieciowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Content is protected !!